top of page

Laika prognoze 22.06.2021.

Labvakar! Šodien aizvadījām ļoti karstu dienu, temperatūra visaugstākā bija Pāvilostā, kur tā 16:00 sasniedza +33.3 grādus. Savukārt naktī uz šodienu gaisa temperatūra Rīgā nepazeminājās zem +23,4 grādiem, kas ir jauns ne tikai saulgriežu nakts rekords, bet arī vispārējs rekords.Šonakt debesis būs pilnībā skaidras un nokrišņi līdz ar to nav gaidāmi. Dažviet gaidāma jau 3 tropiskā nakts pēc kārtas, taču neliels mierinājums vai apbēdinājums, ka šī ir viena no pēdējām tropiskām naktīm, jo nākamajās dienās kļūs ievērojami vēsāks. Gaiss nakts laikā teju visā valstī neatdzīs zemāk par +20 grādu atzīmi. Vietām Rīgas apkārtnē un Vidzemes piekrastē gaisa temperatūra nakts laikā nenoslīdēs pat zem +22...+24 grādu atzīmes.

Diena būs ļoti karsta. Gaisa temperatūra visā Latvijā sasniegs +30...+33 grādus, bet vietām-pārsvarā valsts centr. daļā un Rīgas apkārtnē karstums var sasniegt pat +35 grādus. Sākot no pusdienlaika daudzviet gaidāmas intensīvas pērkona lietusgāzes, iespējama krusa un ļoti stipras vēja brāzmas. Lokāli negaiss var nest arī pamatīgus postījumus.

Nokrišņu sadalījums virs Latvijas nākamajā diennaktī būs ārkārtīgi nevienmērīgs. Loģiski, ka tur kur nebūs negaisu, tur arī lietus un nokrišņu summa būs 0 mm, bet tur kur trāpīs negaisa mākoņi būs pat ļoti intensīvas lietusgāzes un īsā laikā var nolīt pat 10-40 mm nokrišņu. Šāds nokrišņu daudzums var nest īslaicīgus plūdus un pilsētās arī ielu applūšanu. Negaisa laikā lietusgāzes īslaicīgi var būt tik stipras, ka būs apgrūtināta redzamība un braukšanas apstākļi.

Vēja ātrums arī būs atšķirīgs. No rīta un dienas pirmajā pusē, kad laiks vēl būs skaidrs arī vējš lielākoties būs lēns-ap 4-8 m./s. Dienas otrajā pusē vējš kļūs brāzmaināks ap 10-14 m./s., bet negaisa laikā vēja brāzmas var būt patiešām stipras un sasniegt ātrumu 19-23 m./s. Vējš pūtīs no dienvidu-dienvidaustrumu puses, bet negaisa laikā vēja virziens būs mainīgs.

Pērkona negaisa iespējamība visā Latvijā nākamajā diennaktī ir vismaz 1%, bet lielākā negaisa iespējamība ir Kurzemē un valsts centr. daļā, kā arī Latgalē un vietām Vidzemē. Atgādināšu, ka negaiss nāks ar intensīvām lietusgāzēm, krusu (iespējams pat lielgraudu), kā arī ļoti stiprām vēja brāzmām. Šī apstākļu kombinācija lokāli un uz brīdi var radīt apokaliptisku skatu.


211 views0 comments

Recent Posts

See All