top of page

Laika prognoze 21.06.2021.

Labvakar! Šodien debesis bija skaidras un tikai pēcpusdienā veidojās gubu mākoņi, taču sekmīgi izveidot lietus mākoni izdevās tikai vienam vientuļam mākonim Kurzemes R piekrastē netālu no Pāvilostas. Gaiss sakarsa līdz +29...+32 grādiem.Šonakt debesis būs skaidras un nakts būs tropiska. Gaisa temperatūra zem +20 grādiem noslīdēs tikai Latgalē un Kurzemes ziemeļrietumu daļā, pārējā valstī- +20...+23 grādi.

Diena būs saulaina, bet pēcpusdienā vietām gaidāms īslaicīgs lietus, tāpat iespējams pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm un pat krusu. Gaisa temperatūra valsts centr. daļā sasniegs pat +32...+35 grādus, kas atbilst pat violetā līmeņa brīdinājumam , taču gaisa temperatūra visticamāk saglabāsies robežās līdz +35 grādiem. Pārējā valstī temperatūra nebūs zemāka par +30 grādiem. Negaisa laikā temperatūra var īslaicīgi pazemināties.

Kā jau minēju, tad rīt pēcpusdienā un vakarā vietām ar lielāko iespējamību Kurzemes ziemeļrietumos gaidāmas pērkona lietusgāzes ar nokrišņu daudzumu 5-9 mm. Iespējama arī krusa, taču negaisi rīt vēl saglabāsies ļoti lokāli.

Aktivizējoties aktīvākai konvekcijai gaidāms arī visai brāzmains dienvidu vējš ar ātrumu 4-9 m./s. Negaisa laikā vējš brāzmās 10-17 m./s.

Lielākā pērkona negaisa iespējamība saglabājas Kurzemes ziemeļrietumos- Ventspils, Pāvilostas un Kolkas apkārtnē, taču arī citviet kāds mākonis ar ļoti nelielu iespējamību var izaugt un attīstīties pietiekami liels lai nestu lietusgāzi un varbūt pat kādu zibeni.


37 views0 comments

Recent Posts

See All