top of page

Laika prognoze 20.06.2021.

Labvakar! Šodien gaisa temperatūra jau 2.dienu pēc kārtas kaut kur Latvijā sasniedz +30 grādus, taču ja vakar šāda svelme reģistrēta tikai Mērsraga pusē, tad šodien jau daudzviet gaisa temperatūra sasniedza un pārsniedza +30 grādu atzīmi. (Maksimālā gaisa temperatūra pēc neoficiālās informācijas šodien bija +33 grādi) Tāpat laiks bija pilnībā sauss un saulains tāpēc aizvien pastiprinās mežu un krūmāju ugunsbīstamība.

Šonakt debesis būs pilnībā skaidras un nokrišņi līdz ar to nakts laikā arī nekur nav gaidāmi. Šī nakts Kurzemē un vietām valsts centrālajā daļā, kā arī Vidzemes rietumos būs tropiska, jo gaisa temperatūra nepazemināsies zem +20 grādu atzīmes. Pārējā valstī-lai arī ļoti silta nakts, taču ne tropiska, jo gaisa temperatūra citviet būs +17...+19 grādi, kas protams joprojām ir ļoti silta nakts.

Diena būs ļoti karsta, svelmaina un tajā pašā laikā arī saulaina, vienīgi pēcpusdienā Kurzemē attīstīsies gubu mākoņi, kas lokāli nesīs intensīvas pērkona lietusgāzes, krusu un brāzmainu vēju. Gaisa temperatūra visā Latvijā būs +30...+34 grādu robežās. Nedaudz vēsāks varētu būt valsts austrumos, kā arī Kurzemē tajos reģionos kur trāpīs negaiss ar lietusgāzēm, taču veldze visticamāk arī pēc negaisa nebūs ilgstoša.

Kā jau minēju, tad Kurzemē pēcpusdienā veidosies lietus un negaisa mākoņi, kas lokāli var nest lielu nokrišņu daudzumu-pat līdz 7-10 mm, taču lietus ar negaisu skars ļoti lokālas teritorijas. Jaunākās prognozes uzrāda lietus un varbūt pat negaisa iespējamību ap pusnakti arī valsts centrālajā daļā un vietām Sēlijā.

Visā valstī pūtīs mērens vējš no dienvidu puses ar ātrumu 3-6 m./s., taču Kurzemē negaisa laikā vēja brāzmas sasniegs ātrumu 13-19 m./s.

Kā jau minēju, tad Kurzemē lokāli rīt ir gaidāms negaiss. Negaisa laikā gaidāmas intensīvas lietusgāzes, iespējama krusa un brāzmains vējš. Negaisa iespējamība pastāv arī Zemgales rietumu daļā, taču šādā situācijā, kad svelme ir tik liela un arī mitruma līmenis ir augsts, negaisi var izveidoties ļoti strauji (10-30 minūtēs), kā arī iespējams jebkurā reģionā, kur pat varbūt nav negaisa iespējamība, tāpēc aktīvi jāseko līdzi jaunākajām prognozēm.


54 views0 comments

Recent Posts

See All