top of page

Laika prognoze 12.07.2021.

Labvakar! Šodien debesis bija pārsvarā skaidras un beidzot atradāmies kaut nedaudz vēsākā gaisa masā, taču šādi tas būs tikai līdz rītdienai, kad pie mums no Krievijas atkal ieplūdīs ļoti karsts gaiss.


Šonakt debesis būs skaidras un nokrišņi nav gaidāmi. Dažviet uz rīta pusi var veidoties neliela migla. Šī nakts būs ļoti īpaša jo dažviet temperatūra pazemināsies pat līdz +15 grādiem, bet joprojām daudzviet gaiss neatdzisīs zem +18...+21 grādu atzīmes, taču būs vismaz nedaudz veldzējošāks gaiss.

Dienas laikā pie mums no austrumiem atkal strauji ieplūdīs karsta gaisa masa, un temperatūras daudzviet atkal pārsniegs +30 grādus. Gaisa masa būs arī ļoti mitra, tāpēc jau rīt valsts centrālajā un austrumu lokāli gaidāmas pērkona lietusgāzes. Vietām tās var būt stipras un līdz ar to negaisa laikā un īsi pēc negaisa gaiss kļūs vēsāks.

Nokrišņu daudzuma karte atkal ļoti raiba, jo lietusgāzes un negaiss būs lokāla parādība, tāpēc vietām nolīs 5-10 mm nokrišņu, bet dažviet var nenolīt ne lāses, tāpēc jāseko līdzi informācijai!

Vējš pūtīs no dienvidaustrumiem-austrumiem un pārsvarā būs lēns ar ātrumu 3-5 m./s., bet negaisa laikā tas var kļūt brāzmains ar ātrumu 10-13 m./s.

Lielākā negaisu iespējamība saglabājas Latvijas centrālajā un austrumu daļā, bet ne negaiss ne lietus nav gaidāms Kurzemē, taču tur jau iepriekšējās dienās bijuši negaisi.


82 views0 comments

Recent Posts

See All