top of page

Laika prognoze 12.06.2021.

Labvakar! Šodien daudzviet un it sevišķi valsts R un centr. daļā tika novērotas pērkona lietusgāzes, brāzmains vējš un arī krusa. Protams kā jau katrā negaisā bija arī zibeņi un šeit apkopoti 3 labākie momenti: https://youtu.be/Ypcxn3I2nxY Tagad par laika prognozi, naktī debesis būs skaidras un nokrišņi nav gaidāmi. Laiks būs silts, visā valstī temperatūra +13...+15 grādi, vienīgi Vidzemē un vietām Latgalē varētu būt nedaudz vēsāks ap +9...+11 grādiem.

Rīt dienas laikā lieli temperatūras kontrasti-Kurzemē kur jau no rīta debesis sāks apmākties gaisa temperatūra nepaaugstinās pat virs +20 grādu atzīmes, taču valsts A daļā visa diena būs saulaina un tikai vakarā debesis apmāksies, tāpēc tur arī silts un pat karsts laiks temperatūrai sasniedzot +25...+27 grādus. Dienas laikā Kurzemi, bet pēcpusdienā arī valsts centr. daļu šķērsos aktīva aukstā atmosfēras fronte tāpēc daudzviet gaidāms lietus un pērkona negaiss.

Nākamajā diennaktī lielākais nokrišņu daudzums būs Kurzemē un Zemgalē, kur lietus un negaisa mākoņu ietekmē nolīs ap 5-15 mm nokrišņu. Valsts A laiks būs sausāks, jo tur lietus un pērkons ieradīsies tikai vēlā vakarā un naktī uz 13.jūniju.

Kā jau minēju, tad Latviju rīt šķēros aktīva aukstā atmosfēras fronte ar lietu un pērkonu, tāpēc Kurzemē un it sevišķi valsts centr. daļā lietus un negaisa laikā vēja ātrums sasniegs 14-19 m./s. Valsts A vēja ātrums nebūs lielāks par 3-5 m./s. un vējš pūtīs no R-DR virziena, lietus un negaisa laikā arī no D.

Pērkona negaisa iespējamība lielāka ir Kurzemē, taču arī valsts centr. daļā un arī Vidzemes R piekrastē pēcpusdienas un vakara gaitā pastāv negaisa risks. Vietām negaisi nesīs brāzmainu vēju, intensīvas lietusgāzes un nav izslēgta arī krusas iespējamība.


37 views0 comments

Recent Posts

See All