top of page

Laika prognoze 10.06.2021.

Labvakar! Šonakt debesis būs skaidras, vienīgi nakts pirmajā pusē valsts A vietām pavisam īslaicīgs lietus. Nakts arī būs silta-nekur Latvijā gaisa temperatūra nakts laikā nepazemināsies zem +10 grādiem, piekrastē gaisa temperatūra +14...+15 grādi, līdzīga situācija arī citviet valstī, taču Kurzemē un vietām Vidzemes Z daļā būs nedaudz vēsāks.

Rītdiena būs ļoti silta un pat karsta, taču dienas otrajā pusē daudzviet augs lietus un negaisa mākoņi. Pēcpusdienā lokāli visā Latvijā īslaicīgas lietusgāzes ar pērkona negaisu, iespējama arī krusa un negaisa laikā būs arī brāzmains vējš. Gaisa temperatūra piekrastē būs +22...+24 grādi, taču citviet valstī tā būs +25...+27 grādu robežās.

Kā jau minēju, tad visā Latvijā lokāli gaidāmas pērkona lietusgāzes, vietām arī ļoti stipras un ar krusu. Nokrišņu daudzums negaisu skartajās teritorijās būs ap 3-10 mm. Tur kur negaisi netrāpīs līdz ar to saprotams būs sauss laiks.

Vēja ātrums visā valstī pēcpusdienā sasniegs 5-9 m./s. Negaisa laikā vēja brāzmas sasniegs ātrumu 15-20 m./s. Vējš pūtīs no R-ZR, bet valsts centr. un A daļā arī no Z-ZA puses.

Lielākā negaisu iespējamība saglabājas valsts A, taču tā pastāv arī Kurzemē un vietām valsts centr. daļā. Šādos apstākļos negaisi var rasties 10-20 minūšu laikā, tāpēc ir ļoti grūti precīzi noprognozēt kur trāpīs negaisi, bet, kā jau minēju lielākais risks valsts A un Kurzemē.


26 views0 comments