top of page

Laika prognoze 10.07.2021.

Labvakar!Šodien Latvijā bez lielām izmaiņām-turpinājās ļoti stiprs karstums ar gaisa temperatūrām daudzviet virs +30 grādiem, taču pēcpusdienā Kurzemes ziemeļu daļā izveidojās negaisa mākoņi ar stiprām lietusgāzēm un brāzmainu vēju. Tāpat Garkalnes pusē izcēlās meža ugunsgrēks un kopēja degšanas platība līdz plkst-17:00 sasniegusi 15 hektāru! Šis ir kārtējais atgādinājums, ka mežā valda ļoti augsta ugunsbīstamība un karstajā laikā viss ir tik sauss, ka pat mazākā dzirkstele var izsaukt milzu ugunsgrēku! Šādā karstumā jāpadomā arī pašiem par sevi-jādzer daudz šķidruma un jāizvairās no tiešas atrašanās saulē! Arī mājdzīvniekiem ir jābūt pieejamam gan ūdenim, gan vēsākai vietai! Šāds karstums gaidāms vēl vismaz vairākas nedēļas, tāpēc esiet ļoti uzmanīgi!Šonakt Kurzemi šķērsos nokrišņu zona-tur gaidāmas ļoti stipras pērkona lietusgāzes ar brāzmainu vēju. Iespējama arī krusa. Negaisi skars tikai Kurzemes rietumu piekrasti! Šī nakts Latvijā būs tropiska, jo atkal gaisa temperatūra nekur nepazemināsies zemāk par +18...+21 grādu. Dažviet valsts centrālajā daļā gaiss tā arī var neatdzist zemāk par +22...+24 grādiem! Pārējā valstī debesis būs lielākoties skaidras!

Dienas laikā atmosfēras fronte uz kuras negaisi plosīsies naktī Kurzemes rietumu piekrastē jau virzīsies uz austrumu pusi, līdz ar to dienas otrajā pusē jau daudzviet Kurzemē gaidāmas ļoti stipras pērkona lietusgāzes ar brāzmainu vēju un iespējama arī krusa. Diena būs svelmaina, jo gaiss visā Latvijā sakarsīs līdz +30...+34 grādiem!

Nokrišņu sadalījums pateicoties negaisiem atkal būs ļoti nevienmērīgs-Kurzemē lokāli ļoti stiprās lietusgāzes nesīs nokrišņu daudzumu pat 15-35 mm, bet lielākajā valsts daļā laiks būs sauss. Ņemiet vērā, ka grafikā zemāk atzīmētā nokrišņu izplatība nesakritīs ar reālo sadalījumu, jo negaisus prognozēt ir ļoti grūti! Šo grafiku izmantojiet lai saprastu-cik lielā mērā ir gaidāms lietus un cik intensīvs tas varētu būt!

Vējš pūtīs no dienvidu puses un pārsvarā būs lēns līdz mērens, bet negaisa laikā tas brāzmās pastiprināsies līdz 20 m./s. Atkal gribu norādīt, ka grafikā attēlotās vēja brāzmas nenozīmē, ka visā Kurzemē rīt būs vēja brāzmas 20 m./s. Norādīts maksimāli iespējamais vēja ātrums negaisa gadījumā!

Lielākais pērkona negaisa risks saglabājas Kurzemē, taču atsevišķi negaisi var veidoties arī Zemgales rietumu daļā!


30 views0 comments

Recent Posts

See All