top of page

Laika prognoze 09.06.2021.

Labvakar, šonakt debesis būs pārsvarā skaidras, taču Zemgales A, kā arī Vidzemē nakts pirmajā pusē vēl gaidāms lietus ar pērkona negaisu. Nakts būs relatīvi silta, piekrastē ap +13...+15 grādiem, līdzīga situācija arī Latgalē.

Dienas pirmajā pusē debesis būs skaidras, taču pusdienlaikā sāks veidoties gubu-lietus un negaisa mākoņi. Pēcpusdienā Vidzemē, Zemgales A un Sēlijā gaidāmas intensīvas pērkona lietusgāzes, iespējama arī krusa un brāzmains vējš. Diena būs ļoti silta, un visā valstī temperatūra dominēs ap +23...+26 grādiem, nedaudz vēsāk piekrastes rajonos. Vēlā pēcpusdienā negaisi dzesēs gaisu ap tiem.

Nokrišņu sadalījums līdzīgi, kā vakar būs ļoti nevienmērīgs. Lielākajā Latvijas daļā nokrišņu nebūs, taču tur kur būs pērkona lietusgāzes nokrišņu daudzums sasniegs 4-10 mm. Lokāli pat virs 10 mm.

Vējš pūtīs no R-ZR, bet valsts austrumos arī no ZA puses ar ātrumu caurmērā 4-8 m./s. Negaisa laikā brāzmas līdz 19 m./s.

Tuvākajā diennaktī lielākā pērkona negaisa iespējamība pastāv Vidzemē un Latgales A, bet neliela iespējamība ir arī Kurzemē un Zemgales R daļā.


19 views0 comments

Recent Posts

See All