top of page

Laika prognoze 08.06.2021.

Labvakar, šonakt virs Latvijas debesis būs skaidras un nokrišņi gaidāmi vienīgi pašā nakts sākumā valsts A kopā ar pērkona negaisu. Nakts būs silta-piekrastē gaisa temperatūra ap +13...+15 grādiem, līdzīga situācija arī valsts centr. daļā un valsts A, kur gaisa temperatūra naktī būs ap +10...+13 grādiem, bet vēsāks būs Kurzemē un vietām Vidzemē kur gaisa temperatūra nakts laikā pazemināsies nedaudz zem +10 grādiem.

Dienas pirmajā pusē visā Latvijā debesis būs skaidras, taču dienas otrajā pusē daudzviet augs gubu mākoņi, vietām gaidāms arī īslaicīgs lietus, pēcpusdienā valsts A gaidāmas arī pērkona lietusgāzes, krusa un brāzmains vējš. Vakarā negaiss gaidāms arī Kurzemes A daļā, kā arī vietām valsts centr. daļā. Diena būs silta un pat karsta-vēsāks piekrastē kur gaiss neiesils vairāk par +17...+19 grādiem, savukārt pārējā valstī karstums līdz +24...+27 grādiem.

Tuvākajā diennaktī nokrišņu sadalījums virs Latvijas teritorijas būs ļoti nevienmērīgs. Tur kur līs (kartē attēlots ar krāsām), tur nokrišņu daudzums sasniegs 10-15 mm. un pārsvarā nokrišņi nāks no pērkona lietusgāzēm, bet lielākajā valsts daļā laiks tomēr saglabāsies sauss.

Jaunā vēja karte (v2.0.) ir klāt un tagad norādīts arī vēja virziens. Stiprākās vējā brāzmas tuvākajā diennaktī tiks novērotas tieši zem negaisa mākoņiem. Kurzemes D un vietām Zemgalē vējā brāzmas negaisa laikā sasniegs ātrumu 13-17 m./s., valsts A negaisa laikā ap 12-15 m./s. stipras vēja brāzmas, bet pārējā valstī līdz 10 m./s. Vējš pūtīs no ZR-Z.

Kā jau minēju iepriekš, tad pēcpusdienā valsts A daļā, bet vakarpusē arī Kurzemē un vietām valsts centr. gaidāms pērkona negaiss. Maksimālā negaisa iespējamība ir Vidzemes centr. daļā, Sēlijā un Kurzemes D daļā. Negaisa laikā, intensīvas lietusgāzes, krusa un brāzmains vējš.


29 views0 comments

Recent Posts

See All