top of page

Laika prognoze 08.07.2021.

Labvakar! Šodien turpinājās karstums, kas pēc jaunākajām ilgtermiņa prognozēm var ilgt pat vēl vairākas nedēļas! Rīt plkst-6:00 no manas puses stāsies spēkā SARKANAIS brīdinājums par ļoti stipru karstumu, jo dienas laikā maksimālā gaisa temperatūra sasniegs pat +31...+33 grādus! Ļoti iespējams, ka šāda līmeņa brīdinājums vismaz kādā Latvijas teritorijā var saglabāties pat vēl vairāk nekā 1 nedēļu. Iepriekšējās dienās brīdinājums netika aktivizēts, jo bija tehniskas problēmas saistībā ar grafikām un to publicēšanu. Šonakt Kurzemē debesis būs apmākušās un līs, bet citviet laiks būs pārsvarā skaidrs. Kurzemē kur līs būs arī vēsāks-ap +17...+18 grādiem, bet valsts centrālajā daļā, Vidzemē un Sēlijā nakts būs tropiska, jo gaisa temperatūra nepazemināsies zem +20 grādiem.

Rīt pēcpusdienā Kurzemē un valsts centrālajā daļā gaidāmas pērkona lietusgāzes. Centrālajos rajonos vēlā pēcpusdienā arī stipras lietusgāzes ar krusu un brāzmainu vēju. Vēsāks būs vienīgi Kurzemē, kur pa nakti būs lijis un līs arī pa dienu-tur ap +26...+29 grādiem, bet pārējā Latvijā svelme līdz +31...+33 grādiem. Negaisa laikā un īsi pēc negaisa temperatūra var nedaudz pazemināties.

Nokrišņu sadalījums atkal būs ļoti nevienmērīgs. Negaiss nesīs stipras lietusgāzes ar nokrišņu daudzumu 15-30 mm. Lielākā nokrišņu iespējamība un lielākais nokrišņu daudzums gaidāms no negaisiem-Kurzemē un Zemgalē, pārējā Latvijā pārsvarā sauss laiks, bet nav izslēgts, ka arī citviet neizveidojas kāds lokāls lietus mākonis.

Vējš nākamajā diennaktī būs lēns un pūtīs no dienvidrietumu puses, taču negaisa laikā vēja brāzmas var sasniegt ātrumu 15-20 m./s. un vējš negaisa laikā var būt mainīga virziena.

Pirmo reizi ikdienas laika prognožu grafikās parādās <99% negaisa iespējamība, un jā-tā tik tiešām būs! Lielākā negaisa iespējamība Kurzemes austrumu daļā, valsts centrālajā daļā (Tai skaitā Rīgas apkārtnē) un arī Vidzemes rietumu daļā!


52 views0 comments

Recent Posts

See All