top of page

Laika prognoze 06.07.2021.

Labvakar! Pagājušā naktī virs Latvijas tika novēroti spoži un skaisti Sudrabainie mākoņi (skatīt zemāk manas fotogrāfijas)/ Vēlāk - dienas laikā virs Kurzemes dienvidrietumiem aktīvi veidojās pērkona lietusgāzes. Rucavā nokrišņu daudzums sasniedza 18 mm. Lokāli iespējams bijusi arī krusa un krasas vēja brāzmas.
Šonakt debesis Latvijā būs daļēji mākoņainas un valsts centrālajā daļā gaidāms arī lietus. Nakts otrajā pusē iespējams arī pērkona negaiss ar lietusgāzēm. Gaisa temperatūra valsts vidienē būs visaugstākā, jo tur arī būs visvairāk mākoņu- ap +19...+21 grādu, bet pārējā valstī +17...+19 grādi.

Dienas laikā daudzviet valsts centrālajā daļā gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes ar brāzmainu vēju un iespējams arī krusu. Gaiss visā valsts teritorijā sakarsīs līdz +27...+29 grādiem, taču lokāli iespējami pat +30 grādi! Negaisa laikā un īsi pēc tā iespējams kļūs par dažiem grādiem vēsāks taču kopumā negaisi veldzi nesīs pavisam īslaicīgi.

Nokrišņu sadalījums virs Latvijas pateicoties pērkona lietusgāzēm būs ārkārtīgi nevienmērīgs. Sagaidāms, ka liels nokrišņu daudzums skars pat vēl lokālākas teritorijas nekā iezīmēts kartē, taču tur kur būs lietusgāzes-tur nokrišņu daudzums būs ap 5-15 mm. Ļoti lokāli pat virs 20 mm. Izvērtējot jaunāko situāciju jāsecina, ka šāds nokrišņu daudzums no debesīm var nogāzties ļoti īsā laikā izraisot īslaicīgus plūdus.

Vēja ātrums tuvākajā diennaktī būs ap 3-5 m./s. un tā virziens- no dienvidu puses, taču kā jau tas ir ierasts negaisa laikā vējš būs brāzmains un var sasniegt ātrumu 14-20 m./s. un negaisa laikā arī vēja virziens var būt mainīgs,

Pērkona negaisa iespējamība vislielākā ir valsts centrālajā daļā, taču arī Kurzemē pastāv visai augsta pērkona negaisa iespējamība. Negaiss nav gaidāms valsts austrumu daļā!


23 views0 comments

Recent Posts

See All