top of page

Laika prognoze 01.07.2021.

Labvakar!Šodien debesis bija pārsvarā skaidras, taču dienas otrajā pusē sāka veidoties daži gubu mākoņi, kas lietu gan nenesa un gaiss bija ļoti silts.Šonakt vairāk mākoņu būs Latvijas rietumu un centrālajā daļā, kur gaisa temperatūra tādejādi būs augstāka- ap +15...+17 grādiem. Pārējā valsts teritorijā nakts būs skaidra un līdz ar to arī vēsāka- ap +11...+14 grādiem.

Dienas laikā mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies un pēcpusdienā valsts rietumu un centrālā daļā gaidāmas pērkona lietusgāzes. Vietām (pārsvarā Kurzemē) arī plašas un intensīvas. Iespējama arī krusa. Gaisa temperatūra visā valstī paaugstināsies līdz +26...+29 grādiem. Negaisa laikā, kā arī īsi pēc negaisa var kļūt nedaudz vēsāks, bet siltums ātri vien atgriezīsies arī pēc lietus un negaisa.

Nokrišņu sadalījums būs ļoti nevienmērīgs pateicoties negaisa mākoņiem. Jaunākās prognozes uzrāda, ka arī valsts centrālajā daļā ir gaidāmas lietusgāzes ar negaisu, taču lielākais nokrišņu daudzums (pat ap 10-25 mm) gaidāms Kurzemē. Jāņem vērā, ka negaisa vienalga būs salīdzinoši lokāli, tāpēc ir ļoti grūti prognozēt precīzu nokrišņu daudzumu un to teritoriālo sadalījumu, bet kā jau minēju-plašākie un spēcīgākie nokrišņi nākamajā diennaktī būs Kurzemē.

Vējš būs pārsvarā mērens un no dienvidu puses, taču negaisa laikā, kā jau tas ir ierasts vējš kļūs brāzmains. Pēcpusdien/vakarā Kurzemē negaisa laikā vējš brāzmās var pastiprināties at līdz 15-19 m./s.

Pērkona negaisa iespējamība vislielākā ir Kurzemes dienvidrietumos, taču iepriekš jau minēju, ka jaunākās prognozes uzrāda negaisa iespējamību arī valsts centrālajā daļā. Jāseko līdzi jaunākajai situācijai un tās attīstībai.


36 views0 comments

Recent Posts

See All