top of page

Bīstamu negaisu prognoze 29.06.2021.
Vācija un Alpu kalnu reģions iekļauts 0. un 1. līmenī.Itālija un Vidusjūras reģions iekļauts 0. un 1. līmenī.

Latvija, Lietuva un Baltkrievija iekļauta 0. līmenī.Diskusija:
Vācija un Alpu kalnu reģions:Šajā reģionā CAPE vērtības ir ap 1000-1500 J/Kg, kas nodrošina mēreni stipru negaisu attīstību. Galvenais draudu veids ir intensīvas lietusgāzes, kas parasti ir normāla parādība negaisa laikā un tā kā citu parametru, kas atbalstītu citu bīstamu negaisu funkcijas nepastāv, tad šis reģions nav definēts augstāk par 1.līmeni.
Itālija un Vidusjūras reģions:Šajā reģionā CAPE vērības sasniedz ekstremāli augstus rādītājus - pat 3500-5000 J/Kg, taču lielākās vērības atradīsies jūrā un tāpēc neskars apdzīvotas vietas, taču Itālijas dienvidu daļā joprojām saglabājas risks uz intensīvām lietusgāzēm, taču šim laikam tas ir ļoti atbilstoši un cilvēki tur jau tam ir gatavi, bet joprojām pastāv risks uz plūdiem.
Latvija, Lietuva un Baltkrievija:Šajā reģionā CAPE vērības būs ap 150-500 J/Kg un arī citi parametri neatbalstīs spēcīgus negaisus. Godīgi sakot vispārējs negaisa risks pat ir zems, tāpēc nedodu vairāk par 0. līmeni. Pēc jau aizvadītajiem daudz spēcīgākiem negaisiem šie negaisi patiešām nebūs pilnīgi nekas īpašs un visas negaisu parādības gaidāmas ikdienā ierastā līmenī!

15 views0 comments

Recent Posts

See All