top of page

Bīstamu negaisu prognoze 22.06.2021.
Latvija, Igaunija, Lietuva, Baltkrievija, Polija, Ukraina, Vācijas dienvidaustrumu daļa un parējie dienvidaustrumu Eiropas reģioni iekļauti 0.,1.,2.,3. un pat pirmo reizi 4. līmenī.


Somija un Krievijas rietumu daļa iekļauta 0.,1.,2. un 3. līmenī.Diskusija:
Latvija, Igaunija, Lietuva, Baltkrievija, Polija, Ukraina, Vācijas dienvidaustrumu daļa un parējie dienvidaustrumu Eiropas reģioni:


Šajā reģionā jau vairākas dienas valda pamatīgs karstums. Temperatūras sasniedz +31...+38 grādus. Rīt šajā reģionā ieplūdīs arī krietni mitrāks gaiss un sāks veidoties negaisi. Lielākais spēcīgu negaisu risks pastāv Baltijas valstīs, Polijā un Baltkrievijā.
Latvija, Igaunija, Lietuva, Baltkrievija, Polija (detalizēts izklāsts)Šajā reģionā līdzīgi, kā augstāk minētajā ieplūdis karsts un rīt arī ieplūdīs arī ļoti mitrs gaiss. Tas sekmēs negaisu veidošanos + CAPE vērtības ap 1500-3000 un celšanās indekss -6...-8 punkti nodrošinās strauju un eksplozīvu negaisu attīstību, kas vēlāk var sekmēt ļoti stipras vēja brāzmas (ap 15-25 m./s.) ar pamatīgām lietusgāzēm un arī lielgraudu krusu, jo augšupejošās vēja plūsmas būs ļoti spēcīgas krusas graudu mākonī noturot ilgi. PWAT vērtības 45-60 mm norāda un plūdus izraisošu lietusgāžu risku. Nokrišņu daudzums no negaisa var sasniegt 10-40 mm. Pastāv arī citi riski un visticamāk rīt tiks izsludināts prognozes atjauninājums!
Somija un Krievijas rietumu daļa:Šajā reģionā negaisus noteiks aukstā atmosfēras fronte, taču arī šeit CAPE un celšanās indeksa vērtības ir attiecīgi 2500-4000 J/Kg un -4...-5. Taču šajā reģionā bīstamu negaisu risks ir krietni mazāks.

103 views0 comments

Recent Posts

See All