top of page

Bīstamu negaisu prognoze 16.06.2021.
Spānijas Z daļa, Francija un Apvienotās Karalistes D daļa iekļauta 0.,1. un 2. līmenī.


Portugāle un Spānijas R daļa iekļauta 0. un 1. līmenī.


Ukrainas A daļa un Krievijas DR daļa iekļauta 0. un 1. līmenī.Diskusija:
Spānijas Z daļa, Francija un Apvienotās Karalistes D daļa iekļauta:Šajā reģionā rīt pēcpusdienā gaisa temperatūra sasniegs +30...+35 grādus un gaidāms arī liels gaisa mitrums + CAPE vērības 950-1500 J/Kg un šī kombinācija radīs perfektus apstākļus negaisu attīstībai. Maksimāli definēts, kā 2. līmenis, jo pastāv risks, ka negaisi vakara gaitā kļūs organizētāki un līdz ar to arī var nest lielākus postījumus. Rīt iespējams izsludināšu DZ (Diskusijas zonu) virs Francijas.
Portugāle un Spānijas R daļa:Šajā zonā līdzīga situācija, kā iepriekšējā zonā, taču šeit negaisi nebūs ne tuvu tik organizēti, kā virs Francijas, tāpēc arī postījumu risks plašā teritorijā nav gaidāms. Gaidāmas lietusgāzes, krusa un iespējams lokāli arī stipras vēja brāzmas.
Ukrainas A daļa un Krievijas DR daļa:Par šo reģionu diskusiju nav-jau vairāk nekā nedēļu (gandrīz 2 nedēļas) virs šī reģiona katru dienu veidojas negaisi un kā jau iepriekš esmu minējis-tie tur nav nesuši tādus postījumus vai apstākļus, ka man nāktos definēt šo zonu kā 2. līmeņa. Taču jāsaka, ka lokāli joprojām pastāv neliels spēcīgu negaisu risks.

13 views0 comments

Recent Posts

See All