top of page

Bīstamu negaisu prognoze 09.06.2021.
Spānijas ZA, Francija, Alpu kalnu reģions un Vācija iekļauta 0. un 1. līmenī.


Zviedrijas D daļa iekļauta 0. un 1. līmenī.


Latvijas centr. un A daļa, Krievijas R, Baltkrievija, Ukraina, Turcija un Grieķija iekļauta 0. un 1. līmenī.Diskusija:
Latvijas centr. un A daļa, Krievijas R, Baltkrievija un Ukraina:CAPE vērtības 700-1400 J/Kg komplektā ar zema spiediena apgabalu ar centru virs Krievijas un vēl vienu sekundāro ciklonu ar centru virs Polijas ļaus strauji attīstīties lieliem gubu mākoņiem, kas savukārt rezultēsies lokālās, bet intensīvās pērkona lietusgāzes. Daži negaisi 1. līmeņa zonā var nest arī krusu un vētrainas vēja brāzmas.
Turcija un Grieķija:Šeit līdzīga situācija, kā iepriekšējā diskusijas reģionā, taču šeit negaisi radīsies dienas karstuma un vietējās gaisa masas ietekmē. Šajā zonā CAPE vērtības būs tuvu 2000 J/Kg, taču vēja nobīdes faktiski nebūs un celšanās indekss arī nebūs pārāk liels, kas nozīmē, ka joprojām pastāv intensīvu lietusgāžu, krusas un īslaicīgas vētras risks, taču bīstamas parādības būs ļoti lokālas un šim reģionam šajā laikā tā ir ierasta parādība.
Zviedrijas D daļa:Šim reģionam ir nosacīta 1.līmeņa zona, jo negaisi veidosies taču CAPE vērtībās būs vien ap 500 J/Kg, vēja nobīde nav un celšanās indekss arī ir zems, tāpēc būs lietus ar pērkonu, taču stihijas nav gaidāmas. Definēju to kā 1.līmeņa zonu, jo šim apgabalam ir diezgan neraksturīgi pērkona negaisi ar intensīvu zibeņošanu un lietusgāzēm, vismaz negaisi nav pārāk bieži salīdzinot ar Eiropas D daļu.
Spānijas ZA, Francija, Alpu kalnu reģions un Vācija:Šajā reģionā 1500 J/Kg CAPE vērtības kopā ar palielinātu celšanās indeksu un nelielu vēja nobīdi radīs labvēlīgus apstākļus dažu ļoti stipru negaisu attīstībai un iespējams pat rīt agri no rīta reģions tiks atjaunināts uz 2.līmeni.

20 views0 comments

Recent Posts

See All