top of page

Atjauninājums V4.3. (ikkmēneša)

Updated: Mar 7

Esiet sveicināti! Klāt marts - kalendāra pavasara pirmais mēnesis un līdz ar to arī mājaslapas "meteolatvia.com" 3 atjauninājums - V4.3! Šajā atjauninājuma iekļauti ievērojami vizuāli uzlabojumumi un vairākas jaunas funkcijas, kā arī pievienoti jauni produkti. Šajā blogā detalizēti aprakstīšu visus jaunumus, kā arī nākamo atjauninājumu plānus.

Attēls 1.0.Galvenie atjauninājumi1. Atverot mājaslapu, pirmais ko sākumlapā ieraudzīsiet ir reklāmlogs ar pogu, uz kuras uzklikšķinot varēsiet noskatīties īsu video, kurā redzams - kas ir un ar ko nodarbojas "MeteoLatvia". Augstāk redzama lapas virsrakta josla uz kuras kreisajā pusē redzams mans logo, uz kura uzklikšķinot no jebkuras citas lapas var atgriezties sākumlapā, bet kreisajā pusē reģistrēšanās un lietotāja konta informācija/uzstādījumi. Vēl nedaudz pa labi atrodas izvēlnes poga, uz kuras uzklikšķinot parādīsies mājaslapas izvēlne (attēls 1.2).

Attēls 1.1.

Attēls 1.2.2. Jauna sadaļa - "Laika prognoze"! Šajā sadaļā varat aplūkot manis aprakstīto laika prognozi nākamajai diennaktij un zemāk arī laika prognozi jūsu atrašanās vietai nākamajām 7 dienām. Šī sadaļa pagaidām ir ar lielu prioritāti attiecībā uz nākamajiem atjauninājumiem, kas nozīmē, ka šajā sadaļā ar ļoti lielu ticamību tiks veikti vēl citi uzlabojumi.

Attēls 1.3.3. Novērojumu datu sadaļai veikti tikai daži vizuāli uzlabojumi, bet funkcionalitāte saglabājas gandrīz identiska salīdzinot ar iepriekšējo versiju. Šī sadaļa pagaidām ir ar vislielāko prioritāti attiecībā pret nākamajiem atjauninājumiem, un plānos ir to uzlabot ar visai lielām papildus funkcijām, kā piemēram 48 stundu arhīvu un plašākas vizualizācijas iespējas lietotājam.

Attēls 1.4.4. Satelītdatu sadaļa, tāpat kā visas iepriekšējās mājaslapas sadaļas, piedzīvojusi vizuālu atjauninājumu, bet neskatoties uz to, dati saglabājas tie paši - HD satelītattēls dienā un SD satelītattēls naktī, kā arī animācija par pēdējām 2 stundām. Šī sadaļa protams arī tiks papildināta, kad radīsies tāda iespēja, taču pagaidām tas netiek plānots.

Attēls 1.5.5. Sadaļa "Meteoroloģiskā karte" saglabājusi visas savas sākotnējās īpašības ar to pašu "Windy.com" karti un iespēju aplūkot vairākus skaitliskos modeļus un to aprēķinātās meteoroloģisko parametru vērtības nākamajām dienām. Paralēli gan norisinās intensīvs darbības process pie jaunas sadaļas "Profesionālie meteoroloģiskie dati", kas iespējams varētu aizvietot šo sadaļu ar jau manis paša veidotu karti, kur lietotājam būtu plašākas iespējas vizualizēt gan faktiskos novērojumus (radara datus, satelītdatus, novērojumu staciju datus, modeļu datus utt.), bet šīs sadaļas BETA jeb izmēģinājumversijas izlaišanas datums visticamāk būs ne ātrāk kā jūlijs.

Attēls 1.6.6. Arī "Iesūti novērojumus" sadaļa, neskatoties uz dažiem vizuālajiem uzlabojumiem, saglabājusies tāda pati. Pagaidām esmu saņēmis tikai 2 novērojumus, kas iesūtī caur šo formu, kas norāda, ka visticamāk ērtāk to ir darīt citādā veidā. Šis man liek domāt arī par citiem veidiem, kā ļaut lietotājiem ērtāk iesūtīt datus un lai to iesūtīšana būtu saprotama, vienkārša un ērta. Tuvojoties negaisu sezonas sākumam, kad novērojumu dati būs ļoti nepieciešami, visticamāk arī vairāk pievērsīšos šai sadaļai.

Attēls 1.7.7. Sadaļa "Kosmosa apstākļi" pēdējā laikā kļūst arvien biežāk izmantoti, it īpaši pēc 2 naktīm ar spēcīgu ziemeļblāzmu 26. un 27. februārī. Sadaļā pagaidām pieejama informācija par saules vēja ātrumu un blīvumu, kā arī interplanetāro magnētisko lauku, saprotamā veidā, ar paskaidrojumiem, lai lietotāji varētu ērti noteikt ziemeļblāzmas iespējamību. Ja šīs grafikas nav saprotamas, tad var aplūkot arī tā saucamo "Ziemeļblāzmas ovālu", jeb datormodeļa simulēto iespējamību novērot ziemeļblāzmu. (attēls 1.9.). Viss ko atliek darīt, ir kartē atrast Latviju (apakšējā kartes daļā) un aplūkot, vai zaļais ovāls ir arī virs Latvijas. Ja tas tā ir, tad ir ļoti liela iespējamība novērot ziemeļblāzmu (ja debesis ir skaidras).

Attēls 1.8.

Attēls 1.9.8. "Galerijas" sadaļa arī nedaudz mainījusi savu izskatu, bet saglabājusi visas esošās funkcijas. Pagaidām šai sadaļai nav plānoti nekādi uzlabojumi, jo tajā jau ir iekļauta visa informācija, kuru pašlaik piedāvāju, un pagaidām nav lielas vajadzības pēc nopietniem vizualizācijas uzlabojumiem. Katrā ziņā šī sadaļa nav manu prioritāšu sarakstā, pagaidām.

Attēls 2.0.9. Sadaļa "Forums" pagaidām ir diezgan neaktīva un klusa, jo šķiet lietotājiem īsti nav saprotams, kā ar to rīkoties un kad to lietot. Lielu atjauninājumu šai sadļai vienkārši nepaspēju veikt, taču līdz vasaras sākumam plānoju šo sadaļu savest kārtībā, lai tā būtu saprotama un noderīga visiem lietotājiem.

Attēls 2.1.10. "Ieraksti" sadaļa piedzīvojusi diezgan lielu vizuālu uzlabojumu - tagad lietotājs var ērti meklēt visus manus ierakstus un blogus pēc kategorijas, publicēšanas datuma, vai arī skatīties visus pēc kārtas. Šo sadaļu arī plānoju turpināt uzlabot un papildināt, jo šis ir vienīgais veids, kā varu nodot svarīgu informāciju visiem mājaslapas apmeklētājiem, un ir svarīgi, lai informācija būtu pieejama ērti un saprotamā veidā.

Attēls 2.2.Maznozīmīgāki atjauninājumi


1.1 Optimālais, vienlaicīgu apmeklētāju skaits palielināts no 500 līdz 600 apmeklētājiem. Tas palīdzēs saglabāt mājaslapas veiktspēju, un samazināt potenciālas pārslodzes risku. Līdz šim, maksimālais novērotais vienlaicīgo mājaslapas apmēklētāju skaits ir 321 (27.02.2023. 19:47).1.2 Teksta fonta stils, izmērs un fons izlīdzināts, un tagad ir vienāds visās sadaļās. Arī krāsu palete tagad pielāgota un izlīdzināta, lai būtu vienmērīga un labāk uztverama.

64 views0 comments

Recent Posts

See All
ML_logo.png

METEO LATVIA