top of page

Ļoti stipra snigšana 04.01.2022.-05.01.2022.

Updated: Jan 5

Sveicināti! Jau pērn izmēģināju "teksta tiešraides", jeb blogu, ko tiešsaistes režīmā papildinu ar jaunāko informāciju, un notikumam noslēdzoties, ir iespējams aplūkot tā gaitu, hronoloģiskā secībā. Šogad, līdz ar meteolatvia.com V4-2023, turpināšu veidot šāda tipa blogus. Jau savlaicīgi (~6 stundas pirms notikuma), Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, Kurzemei un daļai centrālo rajonu, izsludināja oranžo brīdinājumu, par ļoti stipru snigšanu, bet Kurzemes galējiem dienvidrietumiem, Rīgai, Sēlijai, Latgalei un Vidzemes dienvidrietumiem dzelteno brīdinājumu par stipru snigšanu.


Brīdinājuma apraksts: "Latvijai no rietumiem tuvojas ciklons, līdz ar to šodien, 04.01.2023., pēcpusdienā Latviju sāks šķērsot plaša intensīvu nokrišņu zona. Teritorijas lielākajā daļā ilgstoši snigs un dažviet, galvenokārt piekrastes rajonos, gaidāms arī slapjš sniegs. Naktī uz 05.01. gaidāma stipra snigšana – teritorijas lielākajā daļā izveidosies 5-7 cm bieza sniega sega, bet vietām valsts rietumos ļoti stipra snigšana - izveidosies 10-12 cm bieza sniega sega. Gaidāms arī putenis un brīžiem redzamība pasliktināsies līdz 500-1000 m. Ceļi būs ļoti slideni."

https://bridinajumi.meteo.lv/ 13:29
Pēcpusdienā, visā valstī situācija mierīga un stabila. Braukšanas apstākļi apmierinoši un pavisam neliela sniega sega tikai vietām Vidzemē.

https://lvceli.lv/#_brauksanas_apstakli_ziema

https://videscentrs.lvgmc.lv/laika-noverojumu-karte 15:20
Kurzemi palēnām sasniedz plaši nokrišņu mākoņi. Dienvidrietumos slapjš sniegs, kas virzoties tālāk uz ziemeļaustrumiem pakāpeniski pāriet sniegā.

https://www.meteolapa.lv/radars

https://lvceli.lv/#_brauksanas_apstakli_ziema 17:36
Pašas jaunākās, skaitlisko modeļu prognozes ir iznākušas, un prognozē, ka joslā no Kurzemes centrālās daļas, caur valsts centrālo daļu uz Sēliju un Latgales dienvidiem, uzsnigs ap 10-12 cm sniega. Kurzemes galējos dienvidrietumos ap 5-7 cm, bet gaidāms arī slapjš sniegs un lietus. Lielā daļā Vidzemes ap 2-4 cm, galējos ziemeļaustrumos, snigšana nav gaidāma.

Manis veidota prognoze apkopojot GFS, ECMWF, ICON-EU un SwissHD 4x4 modeļu datus. 18:30


Plašie sniega mākoņi pakāpeniski aptver arī valsts centrālo daļu - sākas mērena snigšana, neliels putenis. Redzamība pasliktinās līdz 500-1000 metriem, ceļi kļūst sniegoti.

http://lietus.lv/

Skats pa logu Jelgavā 23:50
Kurzemē snigšana pakāpeniski pierimst, bet centrālajos rajonos tā turpinās. Stipras snigšanas laikā redzamība ap 200-500 metriem. Sniega segas biezums Kurzemē ap 5-7 cm, līdzīgi arī valsts centrālajā daļā. Braukšanas apstākļi apgrūtināti - uz ceļiem sniega sanesumi.

http://lietus.lv/

https://lvceli.lv/#_brauksanas_apstakli_ziema 5:30No rīta pamostoties un palūkojoties pa logu - patīkams pārsteigums. Vēl vakar no rīta nebija ne centimetra sniega, bet šorīt jau viss balts (uz jumta sniegs nopūsts). Vizuāli izskatās ap 8-10 cm biezs sniegs.

Skats pa logu Jelgavā 9:20
Snigšana lielākajā Latvijas daļā jau pakāpeniski mitējas, un var aplūkot novērojumu staciju datus par sniegas segas biezumu. Pēc datiem jāsecina, ka spēcīgākā snigšana norisinājusies pat vēl nedaudz tālāk uz austrumiem, līdz ar to lielā daļā valsts centrālās daļas, Rīgā un Sēlijā, sniega segas biezums ir ap 8-13 cm. Starp stacijām sniega segas biezums var atšķirties, turklāt Jelgavas stacijā ir nekorekti dati.

https://videscentrs.lvgmc.lv/laika-noverojumu-karte 10:15
Braukšanas apstākļi Kurzemes rietumos pakāpeniski uzlabojas, taču pārējā valsts teritorijā tie ir apgrūtināti sniega sanesumu un apledojuma dēļ. Talsu, Tukuma, Dobeles, Jūrmalas un Rīgas apkārtnē, braukšanas apstākļi pat ļoti apgrūtināti. Dienas laikā situācija pakāpeniski uzlabosies.

https://lvceli.lv/#_brauksanas_apstakli_ziema 10:15
Šajā attēlā redzams kopējais nokrišņu daudzums pēdējo 24 stundu laikā (pēc nokrišņu radara datiem). Šajā kartē precīzāk redzama spēcīgāko nokrišņu mākoņu izplatība. Datos ir neprecizitātes, taču var gūt labu priekšstatu par to, kur snidzis visvairāk.

http://lietus.lv/sum/ 12:00