MANS APRĪKOJUMS

KAMERAS

GOPRO-HERO-9.png
GOPRO HERO 9

Mana otrā kamera, kuru iegādājos 2021.gada 18.maijā. Ar šo kameru uzņemu pārsvarā video. Kamerai protams ir arī foto uzņemšanas funkcija, bet to izmantoju retāk. 4K 60 FPS kvalitāte ļauj uzņemt ļoti augstas izšķirtspējas video, bet FULL HD 240 FPS ļauj uzņemt video ar ļoti lielu palēninājumu (to izmantoju filmējot zibens izlādes). Liela priekšrocība ir kameras nelielais izmērs.

Canon-EOS-R-mirrorless-camera-FF-w-Adapt
CANON EOS R

Mana trešā kamera, kas manās rokās nonāca 2022.gada 15.jūnijā. Tagad šī ir mana galvenā kamera, jo spēj uzņemt ļoti augstas izšķirtspējas foto un video. Kamerai ir ļoti daudz pielāgojamu funkciju un iespēju, kā arī automātiskie foto un video uzņemšanas režīmi, kas atvieglos manu darbu dinamisku apstākļu gadījumā (negaiss, vētra, sniegputenis utml.).

Canon-EOS-4000D.png
CANON EOS 4000D

Mana pirmā kamera, kas man kalpo jau kopš 2019.gada 30.maija. Ar šo kameru pārsvarā uzņemu tikai fotogrāfijas, bet var uzņemt arī nelielus video, taču video izšķirtspēja ir zema. Pēdējā laikā saskaros arī ar citiem kameras trūkumiem un problēmām, taču iesākumam bija tiešām laba kamera.

OBJEKTĪVI

CANON RF 24-105 MM F4-F7.1

Šis objektīvs nāca komplektā ar Canon EOS R. Šis ir jaunākās paaudzes (RF) objektīvs no Canon. Šim objektīvam ir laba optika, kas dod dzidru un asu attēlu. Šo objektīvu izmantošu gan astrofotografēšanai, gan arī negaisu, vētru un citu dabas parādību iemūžināšanai. Kopumā kvalitatīvs un ļoti universāls objektīvs.

71jOvD-+cfL_edited.png
Canon-18-55-mm.png
CANON 18-55 mm F3.5-5.6

Šis objektīvs nāca komplektā ar Canon EOS 4000D (un nāk komplektā ar ļoti daudzām Canon kamerām). Nekas īpašs, bet priekš manām vajadzībām kalpo labi. 18 mm nodrošina teju platleņķa objektīva īpašības, taču 55 mm ļauj diezgan ievērojami pietuvināt objektus. Labi noderējis negaisu, ziemeļblāzmas, meteoru plūsmas, ainavu un citu objektu/parādību fotografēšanai. 

Tamron-70-300-mm.png
TAMRON 70-300 MM F/4.0-5.6

Arī šis objektīvs nāca komplektā ar Canon EOS 4000D. Nav no tiem kvalitatīvākajiem objektīviem, taču man ir izdevies uzņemt daudz labu fotogrāfiju ar šo objektīvu. Šis objektīvs labi noderējis, Saules, Mēness, galaktiku, miglāju, komētu un citu, pārsvarā ar kosmosu saistītu, objektu fotografēšanai.

MeteoLatvia_edited.png

METEO LATVIA